Žádný projekt by nevznikl, některé nepřetrvaly, bez svých “matek a otců zakladatelů”. Naší škole dalo život 7 těchto statečných. Většinu z nich ve škole v každodenním provozu nepotkáte, neboť mají svá zaměstnání mimo ni. Osud svedl dohromady 7 lidí nejrůznějších profesí, kteří však ve volném čase společně pečují o školu s nesmírnou odhodlaností a láskou. Všichni zakladatelé přislíbili, že budou škole zdarma pomáhat v oborech a tématech, se kterými mají zkušenosti, či jsou jim jinak vlastní. Zajímají-li Vás více okolnosti vzniku naší školy, můžete si celý příběh přečíst zde.

Veronika Kotůlková

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Mám na starosti personální zázemí školy, řeším organizační záležitosti a věnuji se otázkám pedagogiky a metodiky.

Rodinnou pohodu a léto

Michaela Macháčová

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Mám na starosti provoz budovy, smlouvy a finance.

Co máte rád/ráda?

Mám ráda svého muže a děti, ráda se inspiruji a zkouším nové věci, tančím, chodím po horách, vařím, jsem s milými lidmi a čtu.

Lenka Zemanová

Obědová a finanční manažerka

Co máte rád/ráda?

Ticho, teplo, klid, pivo, hory, vítr ve vlasech

Honza Kumstát

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Ve škole si povídám s lidmi – dospělými i malými. O životě, vesmíru a vůbec. Společně cestuji vlakem s ranními a odpoledními příznivci dráhy. Mezitím se zabývám tím, co život školy přinese. Při tom se také starám o to, aby míra entropie prostředí nepřesahovala snesitelnou mez. Zejména prostory pro konečnou fázi katabolismu méně šťastných článků potravního řetězce mám rád čisté. Ostatně, kdo ne? Kromě hmotného prostředí se věnuji také tomu virtuálnímu. Aby bylo funkční. A možná i něco navíc..

Co máte rád/ráda?

Rád si povídám s lidmi - dospělými i malými. O životě, vesmíru a vůbec. Jsem příznivcem dráhy. Mám rád život plný změn a baví mě, co přináší. A možná i něco navíc...

Martin Pietraszek

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Sháním a svolávám pomocné ruce ke společnému dílu, především za účelem údržby a rozvoje naší školy. Občas držím v ruce kameru a sbírám materiál pro následnou tvorbu dokumentačního materiálu. Zapisuji spotřebu energií a odhaduji její náklady a v neposlední řádě se nestačím divit, kolik toho stíhají ostatní.

Co máte rád/ráda?

Jsem rád součástí tvořícího pozitivně laděného celku. Mám rád život v 21. století se všemi příležitostmi a možnostmi, které přináší.

Kateřina Pavlíčková

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Mám na starosti organizaci Pomůckové manufaktury, koordinuji výrobu edukačních materiálů a užívám si cyklus s názvem Filozofie pro děti.

Co máte rád/ráda?

Stále mě fascinují metody kritického myšlení a baví mě zjišťovat postoje lidí v globálních rozvojových tématech. Jsem pro děti ráda inspirujícím a hravým dospělým.

Kateřina Rybářová Vavrečková

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Co je zrovna potřeba nebo co si zrovna vymyslím (a někdo mi to schválí :-)). Jinými slovy, převážně organizuji akce, které mají pro školu nějaký přínos (finanční, komunitní, inspirativní …) nebo sháním, co nám právě schází.

Co máte rád/ráda?

Poslouchat, když někdo vypráví o něčem, co má rád … Miluji svou velkou a hlučnou rodinu, kvetoucí trnky v příkopech, sezení na zápraží v letním podvečeru, poletující listí, adventní světýlka, neotřelost a jednoduchost napříč obory.