Post-Fashion-Cafe-Music-Bazarum

15. 04. 2018

Jistě to všichni dobře znáte, když se dlouho na něco těšíte, žijete přípravami, ...

Jak plynou dny v Labyrintu

13. 04. 2018

Krátký sestřih z uplynulých měsíců v ZŠ Labyrint. 

Další vyprávění Příběhu jednoho trička

10. 04. 2018

Pokračujeme v tématu udržitelné módy. Máme za sebou úspěšné ...


6.4.2018 Výsledky zápisu do první třídy

06. 04. 2018

Výsledky zápisu najdete v příslušné sekci.

 

Příběh (ne)jednoho čtverce aneb pleteme si

01. 04. 2018

V rámci našeho školního projektu o udržitelné módě "Příběh jednoho trička" stihlo druhé trojročí ještě před Velikonocemi otevřít další téma: recyklace materiálů z oblečení. Tentokrát nešlo o materiály šité, ale pletené. Z vypárané vlny, případně ze zbytků nevyužitých vln, se děti s Petrou a Kateřinou učily háčkovat (na řadu přijde také pletení). Splete se občas každý, někdo se třeba i zaplete, a snad nás v souvislosti s tím nečeká žádné pletichaření, ale zkrátka a dobře – tímto se připojujeme k mezinárodní akci „Upleť nebo uháčkuj čtverec“. Jde o charitativní projekt „Knit A Square“, který pomáhá sirotkům, opuštěným dětem a dětem s AIDS v Jižní Africe. Cílem je vytvořit – uplést nebo uháčkovat – čtverec libovolného vzoru a barvy o rozměrech 20×20 cm. Lze použít přízi syntetickou nebo kombinaci vlny s umělou příměsí (měla by být hřejivá, příjemná a nekousavá). Čtverce, které pletou a háčkují lidé po celém světě, se pak odesílají do Jižní Afriky, kde je dobrovolníci sešívají do dek (každá deka je sešita z 35 čtverců).  

Hned po prázdninách se budeme učit háčkovat také s prvním trojročím, je však možné, aby se k nám připojily i maminky, babičky, strýčkové a tetičky, zkrátka každý, koho baví ruční práce a má chuť pomoci. Hotové čtverce lze pak poslat po dětech do školy, kde je budeme shromažďovat a jednorázově odešleme (do konce školního roku). Děkujeme.

 

Termíny brigád ve Lhotě

23. 01. 2018

Milí rodiče, přátelé, pomocníci!

S novým pololetím přinášíme aktuální termíny brigád ve škole. Máme za sebou lednové, únorové a březnové setkání. Těšíme se v dubnu (17/4) na nové tváře, ale i staré dobré „známé firmy“.