První školní den ve Lhotě 1.9.2016

23. 02. 2017

Většina dětí přijela z Opavy svou premiérovou jízdou vlakem doprovázena svými rodiči ve slavnostní náladě a plna očekávání. Průvodci připravená venkovní elipsa se zatím skrývala ve stínu školní budovy, a slunce ještě nestihlo vysušit ranní rosu z travnatého hřiště.

Veronika přivítala děti, rodiče a průvodce v novém školním roce a vyzvala všechny k účasti v několika seznamovacích hrách „pro zahřátí“ inspirovaných intuitivní pedagogikou. Posléze došlo k předání pomyslného klíče od školní brány dětem, každý žák symbolicky obdržel svůj perníkový klíč od školy, a poté byly děti slavnostně uvítány ve svých třídách. Tady se seznámily s průvodci i s ostatními spolužáky, zatímco v jídelně probíhala nezbytná formální rodičovská schůzka.

První den se skutečně vydařil a v poklidu plynuly i první zářijové dny ve škole, odehrávaly se v duchu hledání a vyvozování společných pravidel, vzájemného poznávání a oťukávání...

LP