Podzimní rovnodennost 23.9.2016

23. 02. 2017

První oficiální akce školy pro děti a rodiče, průvodce, podporovatele, známé, případné další zájemce a kamarády byla připravena u příležitosti podzimní rovnodennosti na páteční odpoledne. Do organizace se zapojili nejen lidé z týmu Labyrint servisu, ale i průvodci s podporou rodičů. Děti toho dne podnikly celodenní výlet a ve škole od rána mohly probíhat přípravy: v jednotlivých třídách se měly odpoledne odehrát různé aktivity jako představení koncepce školy, divadelní hra o rekonstrukci budovy Perný týden, promítání filmu, cvičení jógy a předčítání příběhů. V jídelně se podával nejen poctivý guláš, ale i zdravé a výživné chuťovky z nabídky Květu lotosu, v Montessori centru voněla káva, ke které si mohli hosté nabídnout chutné zákusky nebo dopřát domácí limonádu. Do obsluhy se s velkým nadšením zapojovaly i děti. Pomáhaly i ve stánku, kdy bylo možno pořídit originální trička a placky s logem ZŠ Labyrint v limitované edici Made in Lhota vydané u příležitosti otevření školy. Výtěžek z akce byl použit na odkoupení klavíru, který byl pro potřeby dětí a průvodců nabídnut původními nájemníky školního služebního bytu (dnešní jídelny).

Celoodpolední slavnost pojily dvě nosné události – zasazení ovocných stromů na školní zahradě, u něhož zazpívali starší děti v doporovodu Máriovy kytary píseň „Poděkování na konci léta“ a Zdeniččin podvečerní „Rituál soumraku“ - s laskavým posvěcením pohanské bohyně Mabon, na ohni uvařeným bylinným lektvarem děti posléze zalily symbolicky nově zasazené stromy.

LP